10 порад батькам першокласника
10 порад батькам першокласника
Нагадаємо про головні принципи спілкування з першачком.
Перше вересня невблаганно наближається, і ви, звичайно, чекаєте цього дня із неабияким хвилюванням. Як вашого сина або доньку зустрінуть у новому колективі? Чи зручною буде парта? Чи уважною виявиться перша вчителька? А чи все необхідне ми придбали? І ще багато інших питань виникає у вас.
Щиро радимо: зупиніться, заспокойтеся і дослухайтеся наших порад, які точно стануть вам у нагоді та полегшать початок шкільного життя і для вас, і для вашої дитини.
1.Будьте спокійні і не панікуйте
І першого вересня, і будь якого робочого дня не нервуйте через якісь дрібні негаразди. Зім'ялася сорочка? Не встигли купити квіти? Забули вдома кольорові олівці? Не хвилюйтеся самі та не турбуйте дитину. Для малюка це ще більший стрес, ніж для вас. Пам'ятайте про це! А рішення проблеми шукайте спокійно. Обов'язково щось придумаєте!
2.Після кожного навчального дня питайте, як справи у дитини і що було нового
Ваш син або донька повинні бути впевненими, що для вас важливо все, що з ним відбувається та ви готові допомогти йому у вирішенні будь-якої проблеми. Вони знатимуть, що ви завжди їх вислухаєте і знаходитеся в курсі усіх їхніх справ.
3.Не критикуйте малюка
Будьте певні: навіть якщо попервах є складнощі, все одно син або донька навчаться читати, писати, самостійно думати та аналізувати. Не робіть їм образливих зауважень, тим більше із акцентом на конкретні риси характеру. Необережні слова точно западуть їм в душу надовго, викликатимуть невпевненість у своїх силах, а також можуть стати джерелом численних комплексів.
4.Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми
Ніколи не забувайте про те, що кожна людина – особистість зі своїм унікальним характером, темпераментом, здібностями до навчання і талантами. Порівняння малюка із кимось не додасть йому бажання бути кращим, а, навпаки, тільки зіпсує ваші відношення, підірве довіру до вас та ваших зауважень. Краще при усякій нагоді підкреслюйте успіхи малюка та підтримуйте його.
5.Запрошуйте однокласників дитини до себе в гості
Запропонуйте сину або доньці зробити уроки разом із друзями у вас вдома. Зрозуміло, не з усім класом одночасно, а з одним-двома однокласниками, з якими малюк подружився. Такі стосунки дуже важливі для дітей. Вони допоможуть їм зміцнити свій авторитет у класі, налагодити дружні стосунки з іншими дітьми, а спільні заняття набагато цікавіші, принесуть більше користі та розвиватимуть діток.
6.Привчайте малюка дотримуватися режиму дня
Якщо все літо ви дозволяли сину або доньці поспати зранку довше, тепер є необхідність вставати вчасно, планувати свій день та все встигати. Визначте, коли найкраще вашій дитині лягати спати, вставати, а також приймати їжу та відпочивати.
7.Не квапте дитину з рішенням або відповіддю
При виконанні домашнього завдання не треба квапити дитину або підказувати одразу правильну відповідь. Дайте час на роздуми. Дочекайтеся, поки маленький учень сам вирішить завдання і скаже вам відповідь.
8.Користуйтеся зеленої ручкою
Ви перевіряєте виконання домашніх завдань у чернетці? А якою пастою робите виправлення? Червоною, як сувора вчителька? Краще поміняйте колір ручки і оберіть спокійний зелений. Це викликатиме у дитини позитивні емоції та сприятиме кращому запам'ятовуванню.
9.Будьте терплячими
Якщо відчуваєте агресію або роздратування з боку дитини, не поспішайте із зауваженнями або навіть покаранням. Поговоріть з сином або донькою спокійно та довірливо, з'ясуйте причину такого настрою та допоможіть заспокоїти емоції.
10.Спілкуйтеся із класним керівником
Ви працюєте, і вас немає багато часу, щоби бути у батьківському активі? Це не проблема. Але обов'язково треба частіше розмовляти з класним керівником або керівницею та зустрічатися при кожній нагоді. Ця людина найбільше знає про успіхи та невдачі вашої дитини. Довіряйте вчителю або вчительці та питайте порад.
І наостанок: більшість цих порад стануть у нагоді навіть після першого класу, протягом усього навчання вашого сина або доньки.
Посилання на Мама. ru: https://mama.ru
https://vseosvita.ua/news/10-porad-batkam-persoklasnika-4163.html