для людей з порушеннями зору
Староолександрівська гімназія
Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Історія навчального закладу

Освіта в селі Стара Олександрівка.

На території села Стара Олександрівка в сорокових роках було три колгоспи „Фрунзе”,”Таращанець”,

“Калініна”, а також було три школи. З них одна семирічна і дві початкових. У 1933 році з німецької кірхи зробили школу, де навчались українські і німецькі діти разом. Це та школа, в кінці села по дорозі на Пулини, яка проіснувала до 1990 року. І ще дві школи були розташовані на другому кінці села, що по дорозі на с.Вільськ.  Одна з них початкова, для учнів 1-4 класів,  знаходилася в хуторі Єрузалимка, в цій школі в неділю проходило богослужіння в великій залі, а друга – семирічна двоповерхова школа, в якій діти навчалися на протязі тижня, а в неділю на другому поверсі також проходило богослужіння. Директором семирічної  школи працював тоді Загурський Йосип Домінікович. У школі навчалося 90 учнів.

В роки війни працювала школа, де навчали німецьких хлопців з навколишніх сіл, готували їх до участі у війні. А українське населення було переселено в навколишні села і, зокрема в село Будище, цього ж району. Директором школи для дітей німецького населення працювала Баракір Соня Афонівна.

Після визволення села від німецьких загарбників в 1944 – 1946 р.р. приміщення школи семирічки було розібране і з того матеріалу в центрі Пулин було побудовано чайну „Вогник”, а з приміщення початкової школи зробили комору в своєму селі.

В 1946 році у школі почали навчати дітей, спочатку це була початкова школа. Навчалося тут 130  учнів.  Завідуючим школою працював з 1946  по 1948 рік Рудюк А.С. В 1948 - 49 роках школу очолював Поплавський Мар’ян Іванович. В березні 1949 року школу очолила Смульська К.С. З вересня 1949 року школа набуває статусу семирічної і тут вже навчається 183 учні. Навчання проходить в дві зміни. Ходять в школу не лише діти зі свого села, а й з с. Будище. В жовтні 1951 року виконуючим обов’язки директора призначено вчителя Черниша Андрія Степановича.  В 1956 році на посаді директора його змінив Франко Петро Миколайович. З вересня 1959 року школа стає восьмирічною. Тоді в ній вже навчалось 138 учнів.

В 1961 – 1970 роках директором школи працює Сергієнко Лідія Іванівна, в 1970 – 1975  - Сергієнко Володимир Захарович, 1975 – 1980 – Сірик Василь Андрійович, 1980 – 1985 – Черняк Сергій Михайлович. З 1985 - 2005 рік- Черниш Василь В’ячеславович. З 2005 року директором школи працює Черниш Олена Володимирівна.

Задум збудувати нову школу виник у голови правління Ковальчука Володимира Олександровича ще на початку вісімдесятих років. Тоді ж було виготовлено проект типової восьмирічної школи на 192 учні. Але  наше село, як і багато подібних сіл України було віднесено до розряду неперспективних і будівництво школи затрималось більш ніж на 15 років.  Лише в 1987 році, коли головою правління колгоспу ім. Фрунзе став Ушурбакієв Алік Ібрагімович, почалося будівництво нової школи, яке велося господарським способом за рахунок коштів колгоспу.

І через три роки, в кінці серпня 1990 року нова двохповерхова школа – красуня гостинно відкрила двері перед учнями.

У 2006-2007 н.р. в школі навчалося 45 учнів, працювало 12 учителів. Починаючи з  1946 і закінчуючи 2006 роком, школу закінчили 650 випускників.

У 2015 році, внаслідок оптимізації шкіл району, відбулося об'єднання Ялинівської ЗОШ І-ІІ ст. та Колодіівської ЗОШ І-ІІІ ст. в Староолександрівську ЗОШ І-ІІ ст. В школу прибули нові учні та педагоги.

На даний час, 2019-2020 н.р., у школі навчається 74 учні та працює 17 вчителів.

Очолює школу вчитель вищої категорії Олена Володимирівна Черниш, заступник директора з НВР – Інна Михайлівна Андрійчук